top of page
הספר ״טואיצ׳י שלי״
front1.jpg

"קיבלתי החלטה — שאף כי לא ידעתי זאת בזמנו, היתה החשובה ביותר שקיבלתי מעודי. ואף על פי כן אני קובע כעת שזאת היתה החלטה גרועה, שכמעט עלתה לי בחיי. החלטתי להפסיק את העצירות היזומות לטיפול מונע בכפות הרגליים, כדי למקסם את טווח ההליכה שלי ולהגדיל ולו במעט את הסיכויים למצוא את יוסי. ההיגיון היה שאם אנוע מהר יותר ואכסה שטח גדול יותר, תגדל ההסתברות שאמצא אותו.

עם זה, ידעתי שמתישהו כפות הרגליים שלי יזדהמו, ואגיע למצב שבו לא אוכל ללכת עוד. זאת היתה תוכנית נואשת של אדם נואש."

מתוך הספר

Tuiche-River----2013.jpg
סטימצקי.png
צומת-ספרים.png

חדש!!!

09/2019

בחנויות הספרים

בהוצאת

כנרת - זמורה ביתן - דביר

Kevin & Orna Tuichi 2013
צפייה בסרטון

תקציר העלילה

טואיצ'י שלי הוא סיפור שהיה. חוויה ששינתה את חיי. 

הרפתקה ששרדתי בקושי. ושניים מחבריי לא שבו ממנה מעולם. 

ב-1981 יצאנו ארבעה מטיילים למסע ללב האמזונס הבוליביאני. הייתי אז צלם אמריקני צעיר, ונשביתי בהבטחה לבקר בכפר אינדיאני פרימיטיבי. קרל האוסטרי ויוסי גינסברג הישראלי רצו למצוא זהב. מרקוס השוויצרי הצטרף בשביל החברים. 

 

בעיצומו של ראפטינג במורד נהר הטואיצ'י הגועש, הקבוצה התפצלה. קרל ומרקוס בחרו לצאת מהג'ונגל בדרך הקצרה והבטוחה – הליכה של 40 ק"מ לכפר הקרוב. עקבותיהם נעלמו לעד. שיכנעתי את יוסי להמשיך לשוט בנהר בג'ונגל הפרא, עד שהתנגשות הרפסודה בסלע הפרידה בינינו. מסע שהחל כטיול קליל בעמק נהר קסום הפך למלחמת הישרדות. שנינו לא היינו אמורים להישאר בחיים. 

 

מצאתי את עצמי בלב האמזונס עם מצ'טה בלבד ועם דילמה מוסרית: האם לצאת מהג'ונגל או לסכן את חיי בחיפוש אחר יוסי. החלטתי לצאת לחיפוש בג'ונגל בתנאים מסמרי שיער - גשמים כבדים, רעב, חיות טרף, על סף מוות. בסופו של דבר ההחלטה הזו הצילה את נפשי ואת חייו של יוסי. 

 

לאחר שיוסי ואני חזרנו ללה פאס ארגנתי משלחת חיפוש אחר מרקוס וקרל הנעדרים. יצאתי שוב לג'ונגל, ולאחר כשלושה שבועות של מסע קשוח במיוחד בעיצומה של העונה הגשומה – חוויה מטלטלת פיזית ורגשית – בהגיענו אל המחנה האחרון הנטוש אבדה כל תקווה. לא ידעתי את נפשי. התרחקתי מהאחרים. אינני זוכר מתי בכיתי בפעם האחרונה.

 

לאחר שנים שחזרתי את מסע הרפטינג בטואיצ'י. נפגשתי עם הציידים והמקומיים שהצילו אותי ונחשפתי לסיפור מהצד שלהם – זווית ראייה מרתקת שלא הכרתי.

 

זהו סיפור שטרם סופר על אדם שנקלע לנסיבות קיצוניות שחרגו מעבר לכל דמיון, ועל קורותיו בעולם שהסתחרר ויצא במהירות מכלל שליטה. 

 

קווין גייל, נווה אילן, 2019

דוד ארזי וקווין גייל
משלחת חילוץ

9.9.2019 

 

מפגש מרגש בין קווין לדוד ארזי, הקונסול הישראלי שכיהן בלה פאס בשנת 1981. 

דוד פתח את דלתות השגרירות בפני קווין וסייע לו לארגן משלחות חילוץ להצלת יוסי גינסברג

באמצעות הממשלה והצבא הבוליביאנים.

 

"לקווין היקר,

גם היום שפגשתי אותך בביתך, נזכרתי ביום ההוא שהגעת אליי לשגרירות ישראל בלה פאס וכולך נרגש

וכל-כך רוצה לצאת לחפש את יוסי גינסברג. 

אתה האיש היקר המציל נפש אחת ותודתי אליך מכל הלב על היוזמה והתושייה.

קבל מזכרת זו ממני, בהוקרה דוד ארזי."

מתוך הספר